#POŁAWIACZE PEREŁ

PIĄTEK, 9 LUTEGO × 18:15 - 21:30 × OPERA WROCŁAWSKA
Zgłoś swój udziałMapa dojazdu

UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
LISTY OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W WYDARZENIU ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA.

Kulturalny początek Bear Weekendu we Wrocławiu!
Dzięki zaangażowaniu Francesco Cappello mamy niepowtarzalną okazję wybrać się niedźwiedzią ekipą na wyjątkowe przedstawienie operowe „Poławiacze Pereł” oraz zwiedzić z przewodnikiem wyjątkowe wnętrza budynku Opery Wrocławskiej (do których „zwykli śmiertelnicy” nie mają wstępu).
Bears and Blokes, I am so happy to have been involved
in this part of the Valemiśki party and festivities.
Tom Siara has also waved his magic wand again!

If you are an opera lover or not, this is a wonderful opportunity to see this world-renowned Wroclaw institution put on a incredible performance. Wroclaw surpasses Warsaw in terms of musical talent and production values and to share that with other members will be a pleasure and an amazing new direction for the Bears of Poland organisation.

Take advantage of this opportunity if you can. Francesco Cappello

TERMIN I CZAS TRWANIA:

9 LUTEGO, PIĄTEK

18:15 – 19:00 zwiedzanie
19:00 – 21:30 opera
czas trwania ok. 120 min. 

wydarzenie na FB

CENA WSTĘPU/UDZIAŁU:

50 PLN / osoba

100% płatne w formie przedpłaty do 2 lutego na poczet zakupu biletów organizatora wydarzenia

Adres miejsca:

OPERA WROCŁAWSKA
Świdnicka 35, Wroclaw

Poławiacze pereł stanowią jedną z najpiękniejszych kompozycji Georgesa Bizeta. Pisząc to dzieło późniejszy autor nieśmiertelnej Carmen nie miał jeszcze 25 lat. Stworzył jednak operę, która mimo nieprzychylnych komentarzy ówczesnych krytyków przetrwała próbę czasu i doczekała się wielu nagrań płytowych. W Polsce Poławiacze pereł znani są od ponad stu lat, nie schodzą również z afiszy najlepszych teatrów operowych świata.

Autor upodobał sobie dla swych oper egzotyczne tło. Akcja Poławiaczy pereł, określanych jako „opera liryczna”, rozgrywa się w malowniczej scenerii wioski rybackiej na Cejlonie.

Historia opowiada o miłosnym trójkącie: wódz wioski Zurga oraz myśliwy Nadir zakochują się w pięknej kapłance Leili. W imię swej przyjaźni wyrzekają się tej miłości. Jednak los jest przewrotny. Po długiej nieobecności Leila przybywa do wioski i sprzeniewierza się swemu powołaniu kapłanki – wbrew złożonej obietnicy czystości, między nią a Nadirem wybucha gwałtowna namiętność. Gdy romans wychodzi na jaw, wódz wioski zmuszony jest wydać na kochanków wyrok śmierci.

Czy Zurga poświęci swą miłość w imię przyjaźni i dobra kochanych osób?

Na bogato. „Poławiacze pereł” w Operze Wrocławskiej.

Opera Poławiacze pereł stanowi w karierze Bizeta zapowiedź tego, co kompozytor w pełni objawi w Carmen. Choć zbudowana na niewyszukanej historii, wciąż zachwyca bogactwem instrumentacji, ciekawymi rozwiązaniami harmonicznymi i wyjątkową melodyjnością. Justyna Rudnicka

Recenzent Kulturalny, Mea Kultura

Jest swoistym paradoksem, że jedna z najpiękniejszych i najchętniej wykonywanych na świecie arii tenorowych pochodzi z opery wystawianej niezbyt często i ze zmiennym szczęściem. Jednak właśnie to rzadko widywane na scenie dzieło stało się podstawą najświeższego sukcesu frekwencyjnego zespołu Opery Wrocławskiej w kolejnej superprodukcji, zrealizowanej w gigantycznej przestrzeni Hali Stulecia.
Magdalena Talik

Recenzent Kulturalny, teatralny.pl

„Poławiacze pereł” to widowisko skierowane zarówno do zagorzałych melomanów, jak i do tych osób, które w operze bywają rzadko. Przystępna aranżacja przedstawienia czyni je niezwykle interesującym. Prosta scenografia złożona z konstrukcji statku, jest przykładem nowoczesnego podejścia do teatru wzbudzającego ciekawość. Wielkie żagle z rozpiętymi białymi płachtami tworzą swego rodzaju ekrany, na których wyświetlane są integralne obrazy lub różnorodna gra świateł. Wszystko to, z piękną i orientalną muzyką przede wszystkim, pobudza wyobraźnię widza do działania. Zabiera go w podróż do odległego miejsca, którego dotąd nie poznał. I nie pozwala o sobie zapomnieć. Po wyjściu z Hali Stulecia każdy będzie nucił jedną zapamiętaną melodię aż do końca wieczoru… Monika Branicka

Recenzent Kulturalny, dla Studenta / Wrocław

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
CZAS POZOSTAŁY DO ZAMKNIĘCIA LISTY UCZESTNIKÓW:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Warunki udziału w wydarzeniu:

  1. Wysłane zgłoszenie za pomocą poniższego formularza;
  2. Przedpłata 50 PLN ( x liczba osób ) do dnia 2 lutego przelewem na konto organizatora wyjścia do Opery Wrocławskiej wg poniższych danych:
    Dane odbiorcy: Nadobrze Sp. z o.o.;
    Nr Konta: 64 1140 2004 0000 3102 7685 1518;
    W tytule: Opera – Imię i Nazwisko / Nick FB;

UWAGA! Zaksięgowanie przelewu przedpłaty na koncie organizatora jest jednoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji.

Opera Wrocławska

BEAR WEEKEND #WRO

PIĄTEK:

19:00 – 05:00     zobacz plan wydarzeń

SOBOTA:

11:00 – 05:00     zobacz plan wydarzeń

NIEDZIELA:

11:00 – 17:00     zobacz plan wydarzeń

KONTAKT

TELEFONY:

+48 514 035 050 Tomek
+48 537 939 768 Adam

FORMULARZ KONTAKTOWY: