NIEDZIELA 11/02

NADODRZE × STARE MIASTO
 

Ostatni dzień Bear Weekendu we Wrocławiu.

Lunch, spacery i nieuniknione pożegnanie :((

 

Lista wydarzeńMapa miejsc

11:00 – 12:00

Spacer historyczny po Stoczni Gdańskiej z przewodnikiem

Start przy Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej ul. Doki 10, Gdańsk      Mapa dojazdu

Przy współpracy z Morską Fundacją Historyczną zapraszamy na tytułowy spacer. Tematyka godzinnego spaceru obejmuje najważniejsze daty, wydarzenia, postacie i miejsca związane z historią Stoczni Gdańskiej od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Trasa zwiedzania prowadzi :

  • – Plac Solidarności: Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 roku, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, wartownia straży przemysłowej i Kiosk Społecznego Komitetu Budowy Pomnika,
  • Droga do Wolności: Bramy do wolności projektu Grzegorza Klamana z 2000 roku, budynek Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej,
  • nabrzeże stoczniowe: dok pływający, most pontonowy, żurawie stoczniowe i teren Stoczni Gdańsk SA, dawna remiza stoczniowej straży pożarnej, budynek dyrekcji Stoczni Gdańskiej oraz tereny dawnego Młodego Miasta w Gdańsku.

Musisz zobaczyć ten największy symbol Wolnego Miasta i miejsce będące kamieniem milowym na drodze transformacji ustrojowej w Polsce.

„Tajemnice Stoczni Cesarskiej” – dla osób zainteresowanych rozszerzeniem tematu proponujemy fakultatywną wycieczkę po najstarszej części Stoczni Gdańskiej – Stoczni Cesarskiej z XIX wieku. Odbywa się ona bezpośrednio po zakończeniu oferty podstawowej. 

Udział w wersji podstawowej darmowy, opcja fakultatywna płatna 10 PLN.

12:00 – 13:00

VARIA - stragany uliczne

100CZNIA Popiełuszki 5, Gdańsk      Mapa dojazdu

Cykl targów outdoor’owych, które odbywają się w unikatowej przestrzeni jaką jest 100cznia. Postindustrialny klimat, oraz wyjątkowo zaaranżowana przestrzeń kontenerowa stanowią dopełnienie idei targów. Na straganach znajdziecie różnej maści rękodzieło, design, modę, akcesoria czy kosmetyki wykonane z naturalnych składników.

Idealne miejsce by zabrać ze sobą pamiątkę z Gdańska. 
Wstęp wolny.

13:00 – 16:00

Brunch Na Elektryków

ul. Elektryków, Gdańsk      Mapa dojazdu

Ul. Elektryków to miejsce o wyjątkowym miejsko-industrialnym klimacie w niepowtarzalnym miejscu jakim jest Stocznia Gdańska.
Świetne imprezy, dobra muzyka, niecodzienny klimat, jedzenie i picie sprawiają, że chce się tam spędzać czas od rana do późnych godzin nocnych. To miejsce zarówno na chill w ciepły słoneczny dzień, jaki i na grube imprezy.

Nie ma drugiego takiego miejsca w Trójmieście – to trzeba zobaczyć i przeżyć!

Wstęp Wolny!

100cznia

DO ZOBACZENIA!

BEAR WEEKEND #WRO

PIĄTEK:

19:00 - 05:00    plan wydarzeń

SOBOTA:

11:00 - 05:00     plan wydarzeń

NIEDZIELA:

11:00 - 16:00     plan wydarzeń

KONTAKT

TELEFONY:

+48 514 035 050 Tomek
+48 537 939 768 Adam

E-Mail:

wro@bearsofpoland.pl